• RSS
  • Facebook
  • Twitter
17
Maj
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Północna cześć Europy zazwyczaj jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo pięknych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!
źródło: http://www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, http://www.zoo-safari.net.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.